baner

Koła garncarskie elektryczne

PASJA - zasilanie 230Vkoło PASJA

Charakterystyka koła:

1. Elektroniczne sterowanie

- Prędkość obrotowa sterowana jest płynnie w całym zakresie, z zachowaniem stałego momentu obrotowego. Oznacza to, że przy każdej prędkości (nawet najmniejszej) koło obraca się z taką samą siłą. Jest to kluczowa kwestia przy pracy!

- Swobodnie pracując z naczyniem, nogą przy pomocy dwóch pedałów, w bardzo precyzyjny i pewny sposób sterujesz prędkością obrotową. Działanie jest bardzo proste - wciskając jeden pedał obroty zwiększają się, wciskając drugi - zmniejszają. W chwili, gdy zwolnimy przycisk (zarówno przy przyspieszaniu jak i przy zwalnianiu), obroty zostają zachowane na określonym poziomie.

- Rozwiązanie szczególnie przydatne przy pracy z dziećmi.

- Dla osób leworęcznych bardzo ważna jest też możliwość ustawienia obrotów prawo-lewo (opcja dodatkowa).

2. Łatwe obsługa i czyszczenie

- Dzięki misie ochronnej, praca na kole jest wyjątkowo „bezpieczna dla otoczenia”. Skutecznie osłania przed zanieczyszczeniami powstającymi podczas pracy. Półka nad miską służy do odkładanie narzędzi oraz postawienia naczynia z wodą.

- Aluminiowy, precyzyjnie wykonany toczek dużej średnicy - 26 cm ze żłobieniami ułatwiającymi centrowanie (wymienny z wszystkimi innymi kołami i toczkami CERAMIKON). po zdjęciu w prosty sposób pozwala na czyszczenie misy.

3. Zasilanie

- Zasilanie koła to standardowe 230V/50HZ. Pracować można zatem, nawet w mieszkaniu. Dodatkowym atutem jest bardzo cicha praca.

4. Pracownia

- Do pracy na kole PASJA nie potrzebujesz dużo miejsca. Niewielkie gabaryty oraz kółka ułatwią „dopasowanie” urządzenia do każdego pomieszczenia.